Informace:
+420 731 76 38 36

Telefonické objednávky:
+420 731 76 38 38

1) Vyberte oddělení

Tip na podzimní prázdniny


Chystáte se s dětmi na podzimní prázdniny a nevíte kam? Pojeďte si užít babí léto do Jižního Tyrolska, kde vás čeká spousta zábavy, kulturních, sportovních i kulinárních zážitků. Užijete si slavnost kaštanů, špekový a štrůdlový festival a spoustu dalších akcí. 

Co všechno se dá v této severoitalské provincii podnikat...

Merano Forst Grand Prix

Stejně jako v Česku máme Velkou Pardubickou, svátkem koní v Jižním Tyrolsku je Merano Forst Grand Prix. Tento dostihový závod se koná 28. září v lázeňském městečku Meran/Merano. Jedná se o 5000 metrů dlouhou steeplechase, jejíž historie se píše od roku 1935.

Toerggelen Vybersito.cz

Pro relax: slavnost Törggelen

Co dělají obyvatelé provincie Jižní Tyrolsko na podzim? Slaví Törggelen. Je to vlastně oslava kaštanů, která se zrodila v údolí Eisacktal/Valle Isarco. Lidé vyrážejí na procházky, které končí na statcích a ve vesnických hospůdkách. Místní selky pak začnou snášet na stůl nejrůznější dobroty - Schlachtplatte - talíř s opečenou slaninou, kysaným zelím, jihotyrolským špekem, párečky Kaminwurzen a knedlíky. Dalším chodem jsou pak pečené kaštany, jejichž stromů si tu velmi považují. Bývaly totiž důležitým zdrojem obživy. Jídlo zakončí sladký dezert Krapfen.

K tomu se podává víno, někde i burčák. Své sklípky otevřou i vinaři. Strávit tuhle dobrotu můžete na procházce, například na slavné kaštanové stezce - "Keschtnweg". Ta vede údolím Eisacktal a začíná ve Vahrnu/Varna u Brixenu/Bressanone. Törggelen letos začíná 27. září v 19 hodin a skončí začátkem prosince.

speck festival Vybersito.cz

Pro milovníky špeku - špekový festival Speckfest

Vše, co souvisí s jihotyrolským špekem, je možné se dozvědět 4. a 5. října na Speckfestu, špekovém festivalu, který se koná ve vesničce St. Magdalena v údolí Villnöss/S. Maddalena ve Val di Funes. Každý návštěvník zde může ochutnat nejrůznější špeky jihotyrolských producentů, ale i speciality, které se z této lahůdky vyrábějí.
Zahrají zde místní folklorní kapely, nebudou chybět stánky s typickými místními produkty. V neděli se bude volit „špeková královna.“ Jihotyrolský špek ani v nejmenším nepřipomíná ten český. Jedná se o mírně uzenou a sušenou šunku s výjimečnou chutí a nezaměnitelným vzhledem, která zraje až 6 měsíců. Jihotyrolský špek používá chráněné zeměpisné označení CHZO.

Vyzkoušejte dobroty z Festivalu štrúdlu

Děti mají rády štrúdl a dospělí různé druhy chlebů… Proto se v Jižním Tyrolsku koná od 3. - 5. října Festival štrúdlu a chleba v Brixenu/Bressanone. Bude to zajímavá podívaná: lze se zde dozvědět něco z historie pekařství, naučit se nové recepty. Péct mohou i děti. Návštěvníci ochutnají produkty jihotyrolských pekáren, originální jihotyrolský štrúdl i kulinářské speciality všech údolí této malebné severoitalské provincie.

strudel festival Vybersito.cz 


Jste milovníci hor?

Pak si nenechte ujít v době od 16.–21. října - Kiku International Mountain Summit. Filmy s horskou tematikou, přednášky a kulaté stoly s horolezci a dalšími legendami – to je mezinárodní festival IMS, kam se sjíždějí milovníci hor z celého světa. Na přednáškách a u kulatých stolů si renomované osobnosti, horalové a alpinisté vyměňují názory. Součástí festivalu jsou i turistické či horolezecké túry, na které je možné se vydat s hlavními účastníky festivalu. Mottem letošního ročníku je “síla vůle!.


Foto: Suedtirol.info

 

 

 

V košíku nejsou žádné položky.