Informace:
+420 731 76 38 36

Telefonické objednávky:
+420 731 76 38 38

ZOBRAZIT / SKRÝT MENU

Proč nakoupit na VYBER SI TO

Na desetiny bez hotovosti
Zasílat novinky
Chcete-li dostávat do své e-mailové schránky aktuální akce zaregistrujte se.

Poslední newsletter zde:

NEJLEVNĚJI NA TRHU od VYBER SI TO

Facebook

Zahrada v zimě

Nadšení zahrádkáři bývají v zimních měsících nesví. Zahrada se uložila ke spánku, ostatně nevlídné počasí nás často ani příliš neláká k jakékoli činnosti venku, natož zahrádkaření.
Zahrádkáři tak povětšinou v zimě spřádají plány, co všechno budou podnikat zase od příštího jara. Počítají semínka, hledají nové květiny, kreslí plánky, přemýšlejí, kam postaví skleník, jaké květiny se budou hodit k zátiší se zahradním nábytkem a zda už konečně příští rok dojde na onen dlouho plánovaný bazén. Konečně také přichází čas na studium nových zahradnických vědomostí, tedy knihy, ke kterým jsme se během zahrádkářské sezóny nedostali. Pokud rádi všechny svoje výpěstky využijete nejenom v kuchyni, ale také třeba k vyhotovení různých dekorací, bude se vám hodit následující publikace, kterou vydalo nakladatelství Euromedia Group k. s., Ikar.

Floristika - Květinové vazby, aranžmá a funkční dekorace  

Kniha zkušené autorky Sandry Adcockové nás seznamuje s profesionálními floristickými technikami, které ovšem zvládne každý zkušenější pěstitel květin. Dozvíte se v ní základní pojmy užívané v tomto kreativním oboru. Naučíte se, jak pečovat o čerstvý květinový materiál a Sandra Adcocková vám také představí prvky a zásady květinových vazeb a aranžmá. Publikace krok za krokem popisuje tvorbu klasických i moderních floristických produktů. Abyste si lépe uměli představit všechny kroky, které jsou nutné k dosažení kýženého cíle, výklad doprovází více než 600 barevných fotografií přípravy kytic, vazeb a dekorací určených pro nejrůznější příležitosti, svatbu, rodinná jubilea, pohřeb, Velikonoce, Vánoce. A protože květina je jeden z nejkrásnějších dárků, rovněž se naučíte, jak ji zabalit jako dárek.   

Ne každý má zahradu, a tedy možnost zkrášlit si interiér živými dekoracemi. Nic ovšem není ztraceno. Existuje řada možností, jak dostat do bytu živou přírodu, a přitom si vlastně tak trochu užít i zahradničení. Výborným přírodním doplňkem se tak mohou stát například bonsaje:

Pokojové bonsaje
Nijak rozsáhlá publikace německého autora Wolfganga Kawolleka vás seznámí se vším co je potřeba k pěstování pokojových bonsají, což je prastará japonská technika. Bonsaje jsou ideální přírodní dekorací obývacích pokojů, ložnic apod. Nemusí se bát ani ti, kteří se s bonsajemi tepve seznamují, protože autor pojal toto téma komplexně, takže začíná ,,od Adama", tedy od definice, cože to ta bonsaj vlastně je. Dál získáte cenné rady, čeho byste si měli všímat při pořizování rostlin, jak se dají bonsaje pěstovat z řízků nebo semen, jak nejlépe je tvarovat. S tím souvisí i nejoblíbenější styly, ale také třeba to, kdy je nejvhodnější doba řezu a kdy je vhodné tyto rostliny přesazovat a celkově o ně pečovat, tedy například je chránit před škůdci a spoustu dalších zajímavých rad souvisejících s touto technikou. V knize rovněž najdete doporučení k výběru nejvhodnějších druhů, které zvládne i naprostý začátečník. Publikaci vydalo nakladatelství Euromedia Group k.s., Knižní klub.   

Jak sami vidíte, se zahradou či živou přírodou se nemusíte rozloučit ani v zimě, ale naopak si zpříjemnit dlouhé večery plánováním toho, co hezkého vás ve vašem zahradním království v příští sezóně čeká.


Foto: Euromedia Group
        FreeImages 

Jejda, cítím se nějaký prázdný....naplníš mě ? :)

 Zpracovávám data