Informace:
+420 731 76 38 36

Telefonické objednávky:
+420 731 76 38 38

ZOBRAZIT / SKRÝT MENU

Proč nakoupit na VYBER SI TO

Na desetiny bez hotovosti
Zasílat novinky
Chcete-li dostávat do své e-mailové schránky aktuální akce zaregistrujte se.

Poslední newsletter zde:

NEJLEVNĚJI NA TRHU od VYBER SI TO

Facebook

Znáte zdravotní účinky vířivky?

Blahodárné účinky léčivých koupelí lidé využívají od nepaměti. Stejně pozitivně na nás působí i masáže. Proč tedy nespojit tyto dva léčebně preventivní procesy a nevyužít je najednou. Řešením, jak na to, může být vířivka. Ideálně domácí, protože jedině tak si uděláte na pravidelnou relaxaci čas.

nafukovací vířivka Vybersito.cz 

Vířivek existuje velká spousta, ale v základě je můžeme rozdělit na dva typy, nafukovací a pevné. Malé spa si klidně postavíte nejenom v interiéru, ale také ve venkovním prostředí. Vířivka se dá totiž využívat i v zimě, a to hlavně proto, že se voda uvnitř ohřívá. Kromě toho, že vířivka slouží k regeneraci, je to i skvělé místo ke společenské konverzaci s přáteli, tak proč je takto nevyužít.  

Jak vám vířivka může pomoci

Voda uklidňuje, takže pobyt ve vířivce lze směle označit za ideální antistresovou kúru. V takové koupeli se poměrně snadno zbavíte únavy a vyčerpání po celodenním shonu, starostí, nepříjemností a stresu. Díky jemné masáži v teplé vodě se vám lépe prokrví všechny části těla, čím dochází ke zlepšení oběhového systému. Masáž uleví od bolesti namoženým svalům, kloubům, ale také zlepšuje tonus pooperačních jizev a zamezuje tvorbě různých nepříjemných stavů. A to nemluvě o tom, jak si ve vířivce odpočinou sportovci.  

nafukovací vířivka Vybersito.cz 

Koupel v příjemně teplé vodě rovněž napomáhá ke snížení krevního tlaku a zlepšuje imunitní systém.

Sedavé zaměstnání, nedostatek pohybu jsou nejdůležitější důvody stále narůstající obezity, která je příčinou mnoha závažných onemocnění. Ruku v ruce jde s obezitou také celulitida, tedy pomerančová kůže, a vůbec to nemusí znamenat, že máte nadváhu, navíc tento problém trápí nejenom ženy, ale i muže. Právě vířivka v kombinaci s příjemně teplou vodou napomáhá nejenom k redukci celulitidy, ale také je dobrým pomocníkem při snižování váhy, umí napomoci restartu metabolismu, a současně působí jako preventivní opatření před ukládáním podkožního tuku.   

Vířivku si velmi pochvalují také těhotné ženy, kterým účinně masíruje zatěžované orgány. Je ale důležité, aby to byla vířivka, u které se dají nasměrovat proudy správným směrem, a nedošlo k případným nežádoucím účinkům. Pro zastánkyně domácích porodů, nafukovací vířivkový bazének se dá použít i pro porody do vody.

vířivka Vybersito.cz 

Pamatujte si

Voda ve vířivce by měla být ohřátá na teplotu lidského těla. Vyšší teplota vody je vhodná pro použití vířivky před spaním, kdy bychom měli tělo pomalu připravovat k fázi odpočinku. Naopak vás k životu ,,nakopne“ voda o pár stupínků chladnější. S energií pak můžete směle vyrazit do nového dne.

Pro koupání ve vířivce platí to samé, co pro koupání v bazénu, minimálně hodinu až dvě byste neměli před pobytem ve vířivce nic jíst.

 

Foto: FreeImages.com

Jejda, cítím se nějaký prázdný....naplníš mě ? :)

 Zpracovávám data