Informace:
+420 731 76 38 36

Telefonické objednávky:
+420 731 76 38 38

ZOBRAZIT / SKRÝT MENU

Proč nakoupit na VYBER SI TO

Na desetiny bez hotovosti
Zasílat novinky
Chcete-li dostávat do své e-mailové schránky aktuální akce zaregistrujte se.

Poslední newsletter zde:

NEJLEVNĚJI NA TRHU od VYBER SI TO

Facebook

Hliník

Hliník -Al
Hliník je bělavě šedý, velmi lehký, pevný a tvárný kov, jeden z prvků nejbohatěji zastoupených v zemské kůře. Vyznačuje se vysokou vodivostí nejen tepelnou, ale i elektrickou. V minulosti se z hliníku vyráběly příbory a ostatní kuchyňské nádobí. Vzhledem k tomu, že hliník může reagovat s některými kyselinami obsaženýmni v potravinách, příbory a nádobí se z něj již nevyrábí. Přesto se v potřavinářství stále používají hlinikové folie. V elektrotechnice byl Al využíván na domácí rozvody elektřiny. Dnes je nahrazen měděnými rozvody. V současnosti je hliník hojně využíván v formě slitin nejen v automobilovém, aviatickém průmyslu, ale také k výrobě cyklistických kol a další. Díky značným zásobám bauxitu, rudy ze které se Al vyrábí, je hliník poměrně levným materiálem. 
Zajímavostí je, že v roce 1855 byl na pařížské výstavě vystavován vedle královských korunovačních klenotů. Důvodem bylo jeho značně obtížné a složité zpracování a byl tedy poměrně vzácný. 
V nábytkářském průmyslu má dnes hliník nezastupitelné místo. Vyrábí se hlinikové rámy postelí, díky nízké korozi zahradní nábytek, úchytky, nohy k nábytku, různé lišty atd.  Vyznačuje se velmi dobrými fyzikálními vlastnostmi, jako je nízká hmotnost, pevnost, kujnost, pevnost v tahu a vysoká korozivzdornost. Nespornou výhodou je možnost výroby slitin s rozmanitými vlastnostmi.

 

    

Jejda, cítím se nějaký prázdný....naplníš mě ? :)

 Zpracovávám data