Informace:
+420 731 76 38 36

Telefonické objednávky:
+420 731 76 38 38

1) Vyberte oddělení

Lakobel

Lacobel 
Lakobel je klascké plavené sklo, které je z jedné strany opatřeno pigmentovým lakem. Plavené sklo, neboli float sklo, je vyráběno plavením nepřetržitého pásu skla po hladině roztaveného kovu.  Jedná se o vysoce jakostní čiré sklo s lesklým povrchem a nezkreslujícím průhledem. Díky barevnému laku získávají plochy lakobelu efektní zářivý vzhled. Výhodou je stálost barev i při dlouhodobém používání. Lakobel lze opatřit bezpečností fólií, která nejenže chrání lak, ale především zabraňuje dalším škodám, či zranení v případě rozbití.  

Lacobel T - kalený lakobel
Princip kalení spočívá v prudké změně teplot. Tedy sklo ohřáté na 670° je prudce ochlazeno, díky čemuž se lakobel stává pětkrát pevnější naž klasické sklo. Za zmínku stojí jeho vlastnost, kdy při prasknutí sklo netvoří ostré střepy, ale fragmenuje na malé neostré úlomky, které zůstanou nalepeny na ochranné fólii.  Díky kalení lze lakobel použít i v exterieru. Ale protože lak musí odolat i teplotě kalení, nelze používat běžný organický lak, ale smalt. Z tohoto důvodu se Lakobel T prodává pouze ve čtyřech barvách. 

Montáž Lacobel skla doporučujeme přenechat odborníkům. Provádí se pomocí silikonů, lepidel nebo oboustranných lepících pásek. Lakovaná strana musí být vždy umístěna na podkladovém materiálu tak, aby nedošlo k poškození laku. Lakobel může být instalován ve vlhkém prostředí, nesmí však být trvale ponořen do vody. Vyjímku tvoří pouze metalické barvy, které je v případě umístění do vlhkého prostředí nutné opatřit bezpečnostní fólií. 

Výhodami lakobelu je atraktivní, moderní a zároveň nadčasový vzhled. Díky fixaci je lak barevně stálý a odolný vůči UV paprskům. Současně je velmi odolný proti poškrábání. Díky jednoduché údržbě se stává lakobel stále oblíbenějším materiálem. Lze jej čistit suchým, vlhkým i mokrým hadříkem, musí se však zabránit průniku vody k lakované ploše.
Velmi efektní je kombinace lakobelu s dřevem, keramikou nebo kovem a ocelí. 

     
 
                                              

 
 

V košíku nejsou žádné položky.