Informace:
+420 731 76 38 36

Telefonické objednávky:
+420 731 76 38 38

1) Vyberte oddělení

Kokosové vlákno

 Kokosové vlákno 

Kokosové vlákno patří mezi přírodní vlákna (sisal, bavlna, len, konopné vlákno). Toto vlákno je získáváno z obalu nedozrálých plodů kokosové palmy, tedy kokosových ořechů. Vlákna vynikají svou pružností a pevností. Pro efektivní vužití těchto vláken je řeba získat vlákna delší než 30 cm. Z tohoto důvodu se kůra plodů několik měsíců maceruje ve slané mořské vodě, zbaví se tak pektinového obalu a materiál se rozvlákní na jednotlivá vlákna, která se využívají v oblastech textilnío a čalounického průmyslu. 
Charakteristickým znakem kokosového vlákna je jeho drsnost, neboť je podstatně hrubší než vlákno bavlněné. Přestože je vlákno duté (obsahuje asi 65 % vzduchu), je nejpevnější ze všech celulózových vláken a velmi odolné proti mechanickému namáhání. 
Desky určené k výrobě matrací jsou zpevňovány vpichováním vulkanizovaného kaučukového mléka. Kokosová vložka má v matraci funkci zpevňovací, díky níž dosahuje matrace vyšší tvrdosti a zároveň vzdušnosti. 
Kokosové vlákno je odolné proti bakteriím a nenapadá jej hmyz ani hlodavci. Tato vlákna zahrnují širokou škálu využití. Jedná se o textilní, čalounický průmysl, dále je to výroba přírodních kartáčů, rohožek, běhounů a lodních lan a provazů. Dále je využíváno jako izolant stěn, materiál pro výrobu síťovin a v neposlendí řadě také jako dekorační vlákna a tkanina. 

 

V košíku nejsou žádné položky.