Informace:
+420 731 76 38 36

Telefonické objednávky:
+420 731 76 38 38

ZOBRAZIT / SKRÝT MENU

Proč nakoupit na VYBER SI TO

Na desetiny bez hotovosti
Zasílat novinky
Chcete-li dostávat do své e-mailové schránky aktuální akce zaregistrujte se.

Poslední newsletter zde:

NEJLEVNĚJI NA TRHU od VYBER SI TO

Facebook

Jarní úklid v ložnici

Čeká vás jarní úklid? Zamyslete se nad tím, zda stačí opravdu jenom uklidit, anebo rovnou vyhodit... O co jde. Tak například v ložnici. Napadlo vás někdy jak dlouho spíte na matraci, kterou máte v posteli? A je vám postel stále pohodlná? A co šatní skříně? Nepadá vám z nich oblečení, protože se nedají zavřít. Tohle a spousta dalších drobností jsou důvody k tomu, abyste vzali jarní úklid opravdu z gruntu a místo čištění již nefunkčních věcí je raději vyměnili za nové. 

ložnice Vybersito.czKdy je čas na novou postel
Jakmile se začne postel ozývat, tedy vrzat, je jasné, že je s ní něco v nepořádku. V takovou chvíli již často začíná dosluhovat rošt, vypadávají lamely. Všímejte si také toho, jak se vám z postele vstává a uléhá, nakolik je vám ležení příjemné. Můžete se pohodlně protáhnout, nechybí vám čelo, které chrání hlavu? Jde o to, že s časem přibývají různé zdravotní neduhy a potíže a ve chvíli, kdy máte například problémy s kyčlemi se vám například z nízké postele bude vstávat podstatně hůř než v době, kdy vám nic nebylo. Lůžko jako takové byste zkrátka měli přizpůsobovat svému aktuálnímu zdravotnímu stavu. To nemluvě o tom, že na posteli, kterou máte v ložnici už pár let, bude také nejspíš vidět, že má svoje nejlepší léta za sebou. 

A co matrace

Obecně by se matrace měla měnit jednou za sedm let. Ale přiznejme si to na rovinu. Většina lidí se rozhodne pro výměnu matrace až ve chvíli, kdy se jim stávající začne rozpadat. Jenže spaní na nevhodné matraci vám může přivodit zdravotní problémy. Navíc, někdy je třeba matraci vyměnit dříve, protože zkrátka nemá takovou životnost. Že se její čas naplnil, poznáte snadno. Jednak cítíte, že vás při ležení v posteli tlačí pružiny či různé hrboly. Matrace není rovná, ale má na sobě proleženiny a uprostřed se objeví ,,důlek". Při otáčení matrace nepříjemně vrže. Je na ní patrné viditelné opotřebení jako prodřený nebo dokonce roztrhaný potah, matrace je plná prachu, propocená apod. Kromě této vizuální stránky je čas na výměnu i tehdy, když vás stav matrace budí v noci ze spaní a ráno jste víc rozlámaní a rozbolavělí, než odpočinutí. 

ložnice Vybersito.cz

Co se starou almarou
Vyhodit. Jednoznačně. I kdyby vás k ní vázalo tisíc vzpomínek. V hezky zařízené, pohodlné a útulné ložnici nesmí chybět ani hezká a praktická šatní skříň. Častým nešvarem tohoto intimního prostoru, jakým ložnice bezesporu je, bývá fakt, že do něj lidé mnohdy nastěhují skříně po rodičích, prarodičích či dalších příbuzných, aniž by uvažovali nad tím, že se do celkové koncepce interiéru nehodí. Ložnice jako taková je mnohdy jedna z nejmenších místností v bytě. Tomu by pak měl odpovídat i design a typ skříně. V úvahu je třeba vzít i praktické hledisko, tedy vnitřní vybavení šatní skříně. Postarší kousky mnohdy neobsahují vůbec nic, tedy až na šatní tyč. A pokud si chcete dovnitř uložit také oblečení typu svetry, trička, mikiny apod., musíte je většinou vršit na dno do komínků, ve kterých se pak v ranním spěchu přehrabujete do té míry, že po vás zůstane jenom binec. 

Pár tipů, jak oživit starou a nefunkční ložnici najdete zde: https://www.vybersito.cz/oddeleni/102/loznice/

 

Jejda, cítím se nějaký prázdný....naplníš mě ? :)

 Zpracovávám data