Informace:
+420 731 76 38 36

Telefonické objednávky:
+420 731 76 38 38

ZOBRAZIT / SKRÝT MENU

Proč nakoupit na VYBER SI TO

Na desetiny bez hotovosti
Zasílat novinky
Chcete-li dostávat do své e-mailové schránky aktuální akce zaregistrujte se.

Poslední newsletter zde:

NEJLEVNĚJI NA TRHU od VYBER SI TO

Facebook

Nábytek umí prosvětlit byt

K příjemnému bydlení patří dostatek světla v interiéru. I když existují různé zdroje přirozeného světla jako velká okna, dveře, minimální množství nábytku, můžeme si pomoci také optickou hrou barev, a to jak na stěnách nebo nábytku.

Zbavte se ponuré atmosféry

Lépe řečeno, odstraňte vše, co dělá z vašeho interiéru tmavou kobku. Patří sem výměna těžkých tmavých závěsů za lehké materiály ve světlých barvách, případně si místo nich nechte namontovat žaluzie. Malému a tmavšímu bytu by měly vévodit světlé barvy. Pokud tedy máte tmavý nábytek, nahraďte ho nábytkem ve světlých odstínech dřeva, bílé barvě apod. S nábytkem v malém bytě šetřete. Jestliže vám hrozí nedostatek skříní, vybírejte nábytek v barvě stěn.

obývací stěna vybersito.cz 

Táhne žlutá

Barvy na stěnách bytu by měly respektovat jejich působení na člověka. Proto zvolte do tmavého bytu výmalbu ve žluté, která ho oživí. Hodí se do kuchyně, pracovny, dětského pokoje, obývacího pokoje či tmavé úzké předsíně, kterou opticky zvětší. Podobně funguje i barva oranžová. Klid a uvolnění přináší modrá nebo růžová, která se hodí do koupelny nebo ložnice.

Nezapomeňte na sklo

Tmavý prostor opticky zvětší a prosvětlí sklo. Z nábytku proto vybírejte obývací stěny s prosklenými dvířky. Také konferenční stolek by měl být skleněný, protože vám umožní rozšířit prostor pohledu, který nejde pouze kolem něj, ale i skrz něj. Dveře volte se skleněnou výplní, která propouští světlo do tmavých částí bytu a současně spojuje interiér.

obývací stěna Vybersito.cz 

Lesklé materiály a hodně světla

Další z možností, jak prosvětlit byt je správná volba povrchového materiálu nábytku. Do takového bytu se nejlépe hodí nábytek s úpravou ve vysokém lesku. Jde totiž o to, že takový materiál odrazí do místnosti více světla. Interiér tak vypadá světlejší, ale i větší. Trendy nábytek představují obývací stěny a různé samostatné nábytkové skříňky doplněné osvětlením, nejčastěji LED páskami. I to je jedna z možností, jak tmavý byt vkusně a účelně prosvětlit.


Další tipy, jak si zesvětlit interiér, najdete například zde: https://www.vybersito.cz/oddeleni/1706/obyvaci-pokoje-inspirace-fotogalerie/ 

Jejda, cítím se nějaký prázdný....naplníš mě ? :)

 Zpracovávám data