Informace:
+420 731 76 38 36

Telefonické objednávky:
+420 731 76 38 38

ZOBRAZIT / SKRÝT MENU

Proč nakoupit na VYBER SI TO

Na desetiny bez hotovosti
Zasílat novinky
Chcete-li dostávat do své e-mailové schránky aktuální akce zaregistrujte se.

Poslední newsletter zde:

NEJLEVNĚJI NA TRHU od VYBER SI TO

Facebook

Zahradní nábytek - krása dřeva

S přibývajícími slunečními paprsky se stěhujeme do zahrady, případně na balkon nebo terasu. Pobyt na čerstvém vzduchu je totiž nejenom příjemný, ale i zdraví prospěšný. Nezbývá tedy než vyřešit, jakým zahradním nábytkem vybraný prostor zařídíme. Co se týká materiálu, dali jsme tentokrát zelenou přírodnímu dřevu. 

České nebo exotické
Ze dřeva, které roste v našich končinách, se nejčastěji používá borovice, dub a smrk. Nejkvalitnější je dub, počítejte ale s tím, že je také nejdražší. Oblíbeným materiálem je borovice, která nabízí kvalitní dřevěný zahradní nábytek za odpovídající cenu. K nejméně finančně nákladné variantě patří smrk. Musíte ale počítat s tím, že má podstatně kratší životnost. Poměrně velký a dlouhotrvající trend představuje nábytek z exotických dřevin. I přesto, že jeho pořízení není zrovna laciná záležitost, tahle investice se vám vyplatí už proto, že tento typ zahradního nábytku vydrží léta a v přeneseném slova smyslu hodně. Lépe řečeno, nevadí mu slunce, vítr ani dešťové přeháňky. 

dřevěný zahradní nábytek Vybersito.cz

Tak trochu stranou stojí exotické dřevo meranti, což je škoda, protože se jedná o velice tvrdé a trvanlivé dřevo, které přirozeně odolává dešti, větru, slunci a také dřevokaznému hmyzu. V našich podnebných podmínkách má tak velmi dlouhou životnost. Pod názvem meranti se ve skutečnosti skrývá obchodní označení stromů rodu Shorea, které rostou v jihovýchodní Asii, především v Indonésii, Thajsku, Malajsii. Jméno získaly po Johnu Shoreovi, který koncem 18. století zastával funkci generálního guvernéra British East India Company. Dřevo stromů Shorea se rozděluje do několika skupin: žluté, bílé, světle červené a tmavě červené. Nejkvalitnější je tmavě červené meranti, které má hustotu okolo 650 kg/m3.

K dalším trvanlivým a pořádně tvrdým exotickým dřevinám patří akácie. Stromy pochází z tropických lesů Jižní Ameriky a východní Asie, odkud se dále rozšířily na další kontinenty. Akácie stárne velmi pomalu a současně odolává biologické degradaci.  V Americe se toto dřevo používalo také k výrobě lodí. Je oblíbené pro svou sílu, trvanlivost a tvrdost. Má hustotu 640 až 800 kg/m3. Jeho použití na nábytek se rozšířilo hlavně v Evropě. Akácie na první pohled upoutá jemnou plamennou texturou a olivově hnědými až šedohnědými odstíny s tmavšími pruhy, které dávají nábytku překrásný teplý vzhled. 

dřevěný zahradní nábytek Vybersito.cz

Na co se posadíme
Design dřevěného zahradního nábytku by měl korespondovat s místem určení. K venkovské chalupě nebo chatě se bude hodit klasická lavice se stolem z borovicového dřeva. K zahradě nebo terase rodinného domu pro změnu vybírejte nábytek z exotických dřevin, který se vyrábí v elegantních tvarech a jemnějším zpracování. Dřevo si ale můžete pořídit i na balkon v podobě malých skládacích židlí a stolků, kde si pohodlně vypijete kávu nebo nějaký dobrý letní drink. Kromě designu se při výběru zahradního nábytku zamyslete i nad jeho velikostí. Je vhodné si uvědomit, kolik lidí u vás na zahradě obvykle odpočívá a k tomu připočítat ještě minimálně dvě osoby navíc. Tak vám vyjde počet židlí, které byste měli koupit, a k nim samozřejmě odpovídající stůl.  

Pojďme lenošit
Není nad to se po dobrém nedělním obědě nebo po náročném pracovním dni natáhnout a odpočinout si. V zahradě vám k tomu poslouží nejenom lavice, ale také dřevěná zahradní houpačka anebo zahradní lehátko. Dřevěnou houpačku vybírejte dostatečně dlouhou, ideálně se stříškou, která vás ochrání nejenom od slunečních paprsků, ale také třeba lehké letní přeháňky. Lehátka by měla mít polohování, které vám umožní si pohodlně přečíst knížku, noviny či cokoli dalšího.

Spoustu tipů na dřevěný zahradní nábytek najdete zde

 

 

Jejda, cítím se nějaký prázdný....naplníš mě ? :)

 Zpracovávám data